Ai Miyazato golf, leagăn, aventură, căsătorit, iubit, soț, divorț, wiki, biografie, twitter

Împărtășește dragostea

Frumos și talentat Miyazato Ai Marcat ca Ai Miyazato este un competitor japonez de golf profesionist. Recent joacă în turneul LPGA din America, precum și în turneul LPGA din Japonia. Acest renumit jucător de golf s-a născut în Okinawa, Japonia, din părinți anonimi. Nu există detalii despre școala și absolvirea ei.

Trecând la cariera de debutantă și profesională în golf, în 2003, ca nespecializată, a câștigat turneul LPGA al Japoniei, doamnele Dunlop deschise în prefectura Miyagi. A câștigat campionatul în timp ce se afla în timpul liceului. A evoluat ca jucător de golf profesionist în 2004. În anul doi, a câștigat cinci evenimente în turneul LPGA din Japonia. Ea a debutat în Cupa Mondială de Golf Feminină, câștigând alături de partenerul ei Rui Kitada în 2005. În același an, a obținut șase victorii în turneul LPGA din Japonia, precum și a urcat pe locul 2 în turneul LPGA din Japonia. În același an, ea a câștigat Campionatul Japonez Open la 20 de ani, a devenit cea mai tânără jucătoare care a câștigat turneul major în turneul LPGA din Japonia. În ultima sa rundă, ea a perceput 32000 de destinatari pentru a-și vedea jocul care era o apariție record a fanilor.

În același an, a obținut cartea de turneu pentru anul calendaristic 2006, după ce a fost calificată la turneul de calificare LPGA din Florida. În turneul din 2006, ea a câștigat patru runde din cinci în turneul LPGA. Ea a câștigat împotriva concurentului său cu marja de 12 timpi pentru a stabili recordul cu cea mai mare marjă câștigată. Deși nu s-a putut lăsa să joace până la ultima rundă, a devenit prima japoneză care a concurat la evenimentul masculin profesionist la nivel intern. În 2009, în timp ce juca al patrulea sezon în turneul LPGA, ea a obținut prima victorie la Evian Masters France, zdrobindu-și concurenta Sophie Gustafson la playoff-ul cu moarte subită în prima gaură. Anul 2010 i-a adus faima în timp ce și-a înregistrat victoria în patru din nouă turnee din turneul LPGA. Ea, alături de această victorie, a fost poziționată pe locul 1 în clasamentul mondial de golf pentru femei.

După o săptămână, a fost înlocuită de Cristie Kerr, dar surprinzător, cu o marjă minoră de 0,0006, și-a recăpătat poziția după trei săptămâni. În august al aceluiași an, ea și-a obținut cea de-a cincea victorie la Safeway Classic, zdrobindu-i pe adversarii săi pe Cristie Kerr și Na Yeon Choi. Ea, după ce a fost din nou în locul de vârf pentru o perioadă minoră, i-a predat din nou primul loc lui Cristie Kerr în același an calendaristic. În 2011, a obținut calitatea de membru al turneului european pentru femei pe bază de merit, deși a jucat doar două ocazii în tot turneul. Dar cea de-a doua victorie la Evian Masters i-a oferit ocazia de a deveni membru al LET, deoarece Evian Masters a fost evenimente prestigioase și de renume în toată Europa. În debutul LPGA Lotte Championship, ea a înregistrat victoria împotriva lui Azahara Munoz cu avantajul a patru lovituri. Fanii și analistul au dezvăluit că poziția și viteza de swing sunt principalul motiv al succesului ei. Până la întâlnire merge bine în cariera sa profesională. Este considerată una dintre cele mai mari jucătoare de golf din Japonia. Ea, care este marea jucătoare de golf, își dă cel mai bun nivel și a realizat parțial ceea ce își dorise. Încă este tânără, are suficient timp pentru a fi ceea ce vrea să fie. Cu întreaga sa carieră de golf profesionist și debutant, ea a câștigat până în prezent valoarea netă de 7,5 milioane de dolari.

Trecând la viața ei personală, nu există detalii despre viața ei personală, deoarece încearcă să-și mențină un profil scăzut. Deoarece este renumită și superbă, are mulți fani în toată lumea. Este superbă și frumoasă, așa că putem presupune că are o aventură cu iubitul ei secret. În ciuda popularității sale, nu putem obține suficiente informații cu privire la viața ei personală. Misterul despre informațiile sale personale precum Căsătorit, Soț, Întâlniri a rămas nerezolvat până în prezent.

La vârsta de 28 de ani, pare extrem de fermecătoare și are capacitatea de a capta atenția tuturor dintr-o privire. Ea este motivantă și profesională pentru cariera ei. Deoarece este utilă și dedicată, ea poate fi o sursă de inspirație pentru mulți noi veniți. În afară de aceasta, ea a lucrat ca față pentru Suntory, Bridgestone Corporation, Japan Airlines, Oakley, Honda și NTT DoCoMo.

Wiki poate fi o opțiune bună de a ști despre ea, deoarece are o scurtă biografie despre ea. De asemenea, se găsește în diferite site-uri de rețele sociale dacă este căutată.